اخبار

برگزاری دومین نشست هم‌اندیشی پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی

دومین نشست هم‌اندیشی پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی صبح روز چهارشنبه ۲۰ آذر در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون صبح روز چهارشنبه ۲۰ آذر میزبان برگزاری دومین نشست هم‌اندیشی پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی بود که با حضور دبیر جشنواره و فعالان عرصه تولید اسباب‌بازی برگزار شد.

در این نشست دبیر پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی گفت: بازی، زبان مشترک تمام کودکان دنیاست و اسباب‌بازی ابزار آن است. بچه‌ها با بازی می‌آموزند، رشد می‌کنند و به دنیای تجربه‌های سازنده وارد می‌شوند.

وی ادامه داد: پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی بر آن است تا با همراهی تولیدکنندگان، کارآفرینان و کسانی که سودای آبادانی و رونق اقتصاد فرهنگ را درسر می‌پرورانند، کاستی‌ها و موانع موجود بر سر راه توسعه و گسترش صنعت اسباب‌بازی را شناسایی کند و با همراهی و هم‌اندیشی صاحب‌نظران و اصحاب اندیشه و جلب سیاست‌گذاری‌های حمایت‌گرایانه دولتی، راه پرپیچ و خم و دشوار این صنعت را اندکی هموارتر کند.

محسن حموله در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: انتظار می‌رود دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط با صنعت اسباب‌بازی برای اجرایی‌شدن برنامه‌ها و غنای آن و ارائه راه‌کارهای مناسب برای بهبود وضعیت تولید، رشد و توسعه آن بکوشند تا به چشم‌اندازهای توسعه متوازن دست یابند.

دبیر پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی با اشاره به کانون پرورش فکری به عنوان یکی از متولیان پرورش قابلیت‌های فرهنگی، هنری و باروری خلاقیت کودکان، افزود: کانون بر آن است تا بستر مناسبی برای بروز ایده‌های نو و پشتیبانی از هنرمندان و صاحب‌نظران حوزه اسباب‌بازی را فراهم آورد تا طرحی نو در افکند و در حوزه اسباب‌بازی شاهد ارائه طرح‌ها، ایده‌های نو و محصولات مناسب و در خور کودکان‌مان باشیم.

او افزود: ما برآنیم تا با حمایت از ایده‌پردازان و طراحان اسباب‌بازی و عروسک‌های ایرانی و توجه به فعالیت‌های محققان و پژوهش‌گران به گسترش ارتباط با مراکز علمی و دانشگاهی پرداخته و با هم‌افزایی و همکاری با سازمان‌های دولتی و بخش خصوصی مرتبط با اسباب‌بازی به شناخت مسائل و مشکلات این حوزه و بهبود نسبی آن کمک کنیم. در همین راستا بخش‌های متنوعی برای پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی از سوی خود دست‌اندرکاران این صنعت برنامه‌ریزی و اجرا خواهد شد.

وی اظهار کرد: کانون از جشنواره چهارم هدف، مسیر و برنامه‌ریزی جشنواره ملی اسباب‌بازی را با هم‌فکری اهالی این صنعت انجام داده است چون اعتقاد داریم این باعث هم‌افزایی بخش دولتی با بخش خصوصی که متولی صنعت اسباب‌بازی است و بیشتر از ما دغدغه دارد، طراحی شده است.

لینک خبر : http://www.toycouncil.com/news.asp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *